10.10 – 9.12.2022 – Scientific Event Networking in Applied Network Theory (mini kursy on-line, projekty)

nant_poster

Harmonogram całej inicjatywy składa się z trzech części. Pierwszym z nich jest cykl mini-kursów on-line prowadzonych przez najwyższej klasy ekspertów. Kursy mają na celu zapoznanie uczestników z najnowszymi poddziedzinami teoretycznymi w systemach dynamicznych w sieciach:

10.10.2022 – 28.10.2022
Przepisy dotyczące ochrony sieci
Carlotta Donadello, Uniwersytet Franche-Comté, Francja

31.10.2022 – 18.11.2022
Struktura i dynamika sieci multipleksowych
Sergio Gomez, Uniwersytet Rovira i Virgili, Hiszpania,

21.11.2022 – 9.12.2022
Niektóre wyniki dotyczące problemów kontroli i stabilizacji na wykresach metrycznych
Julie Valein, Université de Lorraine i Inria, Francja

Kolejna część to promowanie realizacji dwumiesięcznych projektów stosowanych w różnych dziedzinach, takich jak optymalizacja ruchu, sieci żywnościowe, giełda, dynamika populacji, zachowania zbiorowe, epidemiologia i stosowanie stochastycznych PDE na wykresach metrycznych. Daje to uczestnikom możliwość współpracy z międzynarodowym i interdyscyplinarnym zespołem badawczym. Lista projektów znajduje się na stronie https://nant.mimuw.edu.pl/projects

Na koniec organizacja warsztatów podsumowujących w Centrum Konferencyjnym w Będlewie, aby upowszechnić wiedzę i zbudować sprawną i trwałą platformę współpracy między uczestnikami. Spotkanie ma być zorganizowane w formacie hybrydowym.

Wykłady są bezpłatne i otwarte dla wszystkich po rejestracji:
https://nant.mimuw.edu.pl/registration

Wykłady wprowadzające we wszystkich trzech mini-kursach będą dostępne od drugiej połowy września, aby uczestnicy mogli zapoznać się z podstawami przed wykładami online!

Wydarzenie jest wspierane finansowo przez Akcję COST “Modele matematyczne interakcji dynamiki w sieciach” (https://mat-dyn-net.eu), Centrum Banacha oraz Uniwersytet Warszawski.

Copyright © 2023 Wydział Matematyki i Informatyki UŁ. All rights reserved.